Marcela Izakovičová

« Späť na zoznam


Pôsobenie na sociálnych sieťach Instagram a Facebook pod prezývkou Porušená holka.
oblasť psychológie

Môj profil

Marcela Izakovičová má 22 rokov a pochádza z Trnavy. Na sociálnych sieťach ako Instagram a Facebook vystupuje pod prezývkou Porušená holka. Píše príbehy a články o psychickom zdraví na portáli Refresher. Jej cieľom je publikovať svoju vlastnú knihu a poukázať na hodnotu duševného zdravia.

Úspech podľa mňa je

Úspech je subjektívny, je to v podstate osobný pocit. Vnímam ho ako dokončenie nejakej činnosti, do ktorej vložíš svoje úsilie a končí sa kladným výsledkom. Vtedy si sama pre seba poviem, že to je úspech.

Moja najväčšia motivácia

V živote ma motivuje umenie, či už hudba, maľba alebo písanie. Umenie je to, čo ma drží na nohách aj v najhorších časoch. Okrem toho je to samozrejme moja rodina a podpora, ktorú od nich dostávam. Pri mojej tvorbe sú to fanúšikovia od ktorých dostávam veľa pozitívnej spätnej väzby. Vďaka tomu viem, že snažiť sa má zmysel.

Moje najväčšie životné poučenie

Práve som na piatej hospitalizácii v psychiatrickej liečebni. Myslela som si, že keď sa cítim, lepšie tak smiem začať žiť bežný život a prestať chodiť na terapie. Začala som pracovať a makať od rána do večera. Nevydržalo to dlho. Čoskoro som spadla na to dno, z ktorého som sa posledné roky dostávala. Vyšplhať sa naspať k životu bolo tentokrát ľahšie. Čo sa stalo? Podcenila som odpočinok a odbornú pomoc. Už nebudem pokračovať bez terapií a to ani vtedy ak sa budem cítiť lepšie.

Moje najväčšie životné prekážky

Moje psychické ochorenie, ktoré je tu so mnou stále. Každý deň je to boj pre mňa no aj pre mojich blízkych. Pri mojej tvorbe je najväčšou prekážkou to, že nie som (zatiaľ) odborník a preto musím o veľa veciach mlčať. Nesmiem písať ani o tom, ako prebieha liečba tu v Pezinku, kde sa práve nachádzam.

Moja aktuálna výzva

Písanie knihy zameranej na duševné zdravie a vydanie knihy, ktorú som začala písať už minulý rok. A okrem toho udržiavanie si svojho psychického zdravia v stabilite a čo najdlhší čas vydržať doma.

Moje odporúčania na úspech

Neprestávaj tvoriť a veriť. Nikdy.

« Späť na zoznam