Branislav Jobus

« Späť na zoznam


hudobník, spisovateľ
Karpatské Chrbáty, Vrbovskí víťazi, Abusus

Môj profil

Slovenský spevák, hudobník, spisovateľ, moderátor, herec a zakladateľ hudobného festivalu Vrbovské vetry. Do povedomia sa dostal ako líder hudobných skupín Karpatské chrbáty, Vrbovskí víťazi či prostredníctvom hudobného projektu Abusus. So svojím programom Jobusovky chodí po školách a rôznych podujatiach po celom Slovensku. Je známy aj ako autor mnohých kníh pre deti. Pre Jobusove vystupovanie je typická silná dávka vtipu a recesie na základe čoho sa stal vyhľadávanou osobnosťou slovenskej alternatívnej scény.

Úspech podľa mňa je

Na Slovensku je v umení úspechom, keď niekto robí to čo ho baví a dokáže sa z toho aj uživiť.

Moja najväčšia motivácia

Sloboda.

Moje najväčšie životné poučenie

Čo si neurobíš nemáš. Nečakaj, že to, čo očakávaš, príde samo.

Moje najväčšie životné prekážky

Cesta k slobode.

Moja aktuálna výzva

Tento rok mi vychádzajú 2 knihy a 1 CD + organizujem festival Vrbovské vetry a Huncútko. Moja aktuálna výzva je udržať si rovnováhu medzi akciami, koncertmi + literárno hudobnými pásmami Jobusovky (asi 250 v roku) a voľným časom.

Moje odporúčania na úspech

Priznám sa, mne sa to slovko úspech ani veľmi nepáči. Moje odporúčanie je robiť veci od srdca, z lásky a ísť si za svojimi snami a predstavami. Niekedy to síce trvá aj 30 rokov, ale ono to príde. Niekto to môže nazvať úspechom a pre niekoho to môže byť naplnený, spokojný život.

« Späť na zoznam