Rastislav Klimáček

« Späť na zoznam


Muay thai boxer
Victory gym Trenčín

Môj profil

Aktívne sa venujem Thajskému boxu. Za svoje obdobie sa mi podarilo dosiahnuť viacero úspechov ako:
šampión SMTA (slovenskej muay thai asociácie) v roku 2017/2018, v roku 2019 som sa stal v Poľsku šampiónom organizácie FightTime, v roku 2020 amatérskym majstrom slovenska v K1, o dva roky neskôr Amatérskym majstrom Slovenska v Thajskom boxe, týždeň na to som absolvoval Amatérske majstrovstvá Slovenska v K1, ktoré sa mi tiež podarilo vyhrať. A v minulom roku som sa stal šampiónom organizácie PML ( Professional Muaythail League ).

Úspech podľa mňa je

Úspech pre mňa znamená všetko čo sa mi podarilo dosiahnuť za čas v boxerskej kariére. Mať svoje sny a tie si pomaly a isto napĺňať.

Moja najväčšia motivácia

Zo začiatku pre mňa najväčšiu motiváciu predstavovalo samotné zápasenie vôbec a zažiť prvý zápas v ringu. Ako hlavnú motiváciu považujem ľudí v gyme, v ktorom pôsobim a ich úspechy. Momentálne chcem byť najlepší na Slovensku.

Moje najväčšie životné poučenie

Za životné poučenie považujem určite oblasť samotého športu ako takého. V športe ma poučili udalosti niekoľko rokov naspäť a boli to dva zápasy. Jeden som prehral na KO a druhý na body. V oboch zápasoch som mal myslenie nastavenú úplne zle. Išiel som do zápasu s tým, že prehrám, a tak sa nič iné ani stať nemohlo. Spravil som tým veľkú hanbu, ktorú nechcem už nikdy zažívať, nielen sebe ale aj klubu.

Moje najväčšie životné prekážky

Životné prekážky zatiaľ neevidujem :). Nerobím si veľké starosti s ničím, poväčšine vyriešim všetko v kľude s chladnou hlavou a rýchlo.

Moja aktuálna výzva

Aktuálna výzva je pre mňa obhajoba titulu PML . Verím, že sa mi to podarí obhájiť a potvrdím tak že som Slovenská jednotka vo svojej váhe. Potom by ma mal čakať turnaj Svetovej kvality čo bude pre mňa najväčšia výzva v živote a neskutočné skúsenosti, ktoré tam nazbieram.

Moje odporúčania na úspech

Ako odporúčanie na úspech by som poradil každému ísť si za tým čo chce, čo ho baví, napĺňa a zotrvať v tom. Nie vždy je všetko jednoduché, ale každý pád človeka niečo naučí. Úspešným sa nedá stať z minúty na minútu, chce to veľa času, obety, driny a odriekania.

« Späť na zoznam