Oto Kóňa

« Späť na zoznam


posledných 20 rokov výrobný riaditeľ v rôznych výrobných podnikoch (automotive, strojárstvo, elektrotechnika...) so zahraničným vlastníctvom
výrobná sféra/zahraničný kapitál

Môj profil

výrobný riaditeľ v slovenských podnikoch
56 rokov,
nemčina, angličtina, automechanik, autoelektrikár, strojár, elektrotechnický inžinier, vedúci výroby, projektový manažér, plant manager v strojárskych a elektrotechnických výrobných podnikoch po Slovensku.
Výroba je presný stroj závislý od množstva dodávateľov, zamestnancov, plánovačov, strojov, materiálov, dopravou s požiadavkami na nízke náklady, vysokú kvalitu, termín dodávok, efektivitu práce v každej činnosti. Zážitok na celý život.

Úspech podľa mňa je

1. Mať rodinu, deti, zázemie a až potom úspech v zamestnaní alebo podnikaní, ktorý je druhoradý a dosť nepodstatný a rýchlo vyprchajúci, pretože väčšinou plníme sny iných.
2. Dokončiť všetko čo začnem, to je základ úspechu a hlavne byť spokojný s dosiahnutým výsledkom.
3. Keď pracujem v tíme, tak budovať taký tím, aby ma v ňom každý dokázal nahradiť a motivovať a využiť túto motiváciu v môj prospech, aby som mal menej práce a tešil sa z úspechu svojich kolegov.

Moja najväčšia motivácia

Usporiť si čas pre budúcnosť a nepracovať v závislej či nezávislej činnosti celý život, ale čo najkratšie a najefektívnejšie, aby som zostávajúce roky venoval rodine, sebe, životu a premenil svoje priania, cestovateľské sny a projekty na skutočnosť.

Moje najväčšie životné poučenie

1. Za všetko som zodpovedný iba ja a moje nastavenie mysle, všetko je iba v mojich rukách, žiadna výhovorka, že keby to bolo takto, tak by to dopadlo inak... nie ! Ako hovoril pán Ford: „Keď si myslíte, že niečo dokážete či nedokážete, v oboch prípadoch budete mať pravdu“.
2. Milujem prekážky, tú rezistenciu pri zmene, keď sa snažím niečo zmeniť či vyriešiť, milujte tento nepríjemný stav, ktorý je signálom, že ste na dobrej ceste a stačí už iba vydržať a necúvnuť.
3. Ak mi niečo nejde dnes, alebo to nedokážem vyriešiť, treba sa k tomu vrátiť zajtra, pozajtra a riešenie sa zjaví ako zázrak z neba, to je zákon úspechu, vytrvalosť je vždy odmenená.

Moje najväčšie životné prekážky

Vlastná lenivosť, podceňovanie, stále nie a nie začať (prokrastinácia), dni, keď si neveríte. Disciplína a tvrdá práca ale prekoná všetky prekážky.

Moja aktuálna výzva

Pomaly šiesty krížik na pleciach, tak už iba míňať ušetrený čas a užívať si úspech detí a rastúce vnúčatá a pomôcť kde sa dá.

Moje odporúčania na úspech

Vzdelávať sa, vytvoriť si vlastný názor, počúvať svoje srdce a stať sa nezávislým od prázdnych slov, ktoré sú všade okolo nás v akýchkoľvek médiách. Nadšenie! Úspech je zapáliť sa pre niečo. Keep smiling.

« Späť na zoznam