Stanislav Janík

« Späť na zoznam


Managing Director, finančný sprostredkovateľ
PROSIGHT Slovensko, a.s.

Môj profil

Som normálny chalan, ktorý vyrastal v majetkovo skutočne podpriemernej Slovenskej rodine. Tzv. „homopanelakus“. Snažím sa byť vždy čo najviac aktívny v každej oblasti života, nohami na zemi, no s hlavou vztýčenou a kráčajúc vždy za svojimi cieľmi a snami. Nebojím sa v živote kráčať a padať, no stále vstať a poučiť sa. Milujem tento život a jeho pestrofarebnosť, pretože bez pádov by nevynikol úspech, bez hnevu by nežiarila láska a bez čiernej by nevynikla biela. Preto si vážim a teším sa z každého jedného dňa, aj keď „prší“ a nedarí sa, pretože nie to čo sa deje nás formuje, ale to ako si to vysvetľujeme vo svojom vnútri prečo sa nám to deje a aký pohľad na to máme. Mindset je to najdôležitejšie. Preto som vždy šťastný, pretože je to možnosť voľby.

Úspech podľa mňa je

Úspech pre mňa znamená byť dlhodobo motivovaný a naplnený danou činnosťou, ktorú človek vykonáva a baví ho. Úspech pre mňa tiež znamená mať zmysel v živote, tešiť sa zo samotnej cesty k cieľu, z práce na sebe a sebazdokonaľovaniu sa. V skratke teda - mať v živote stále nové ciele, kráčať za nimi, inšpirovať tým svoje okolie a hlavne užívať si túto cestu, pretože tá je cieľom.

Moja najväčšia motivácia

Motivujú ma viaceré „zdroje“. Samozrejme, že to nie je asi len jedna vec, ale keby som mal vybrať tú najdôležitejšiu a najsilnejšiu motiváciu, tak je to určite spraviť tento svet lepším miestom. A to sa dá po prvé, osobným príkladom (každý musí začať najprv od seba), dennou prácou na sebe a zlepšovaním sa. Po druhé , duplikáciou a teda pomáhaním svojím spolupracovníkom k ich lepšiemu "JA", a v neposlednom rade pomocou naším klientom mať menšie výdavky a vyšší majetok, a to vieme dosiahnuť pomocou investovania zarobených peňazí. V skratke povedané: motivuje ma, keď vidím, že so mnou rastú aj ľudia okolo mňa, či už po osobnostnej stránke alebo majetkovej.

Moje najväčšie životné poučenie

Jednoznačne nikdy sa nevzdávať, pretože môžeš byť len malý krôčik od svojho cieľa, za ktorým si kráčal tak dlhú dobu a investoval tak veľa životnej energie. Za práve tými poslednými dverami môže byť tvoj vysnívaný partner, tvoj vysnívaný dream job alebo čokoľvek o čo tak dlho usiluješ. Nikdy sa nevzdávaj!

Moje najväčšie životné prekážky

Jediné životné prekážky, ktoré môže ľudská bytosť mať, je jeho vlastná hlava, jeho vlastné obmedzenia a presvedčenia. Prečo je pre niekoho niečo ta najväčšia prekážka a pre druhého to môže byť práve tá najväčšia životná príležitosť ? A teda vždy to bude len uhol pohľadu na danú vec. Aj v mojom živote, ak je niečo najväčšia životná prekážka, tak som to len ja sám a môj nesprávny pohľad na danú „prekážku“.

Moja aktuálna výzva

Moja aktuálna výzva, ktorá bude pretrvávať celý život, je udržať si ten najlepší mindset aký dokážem a byť každý deň tou najlepšou verziou samého seba. Využívať a rozvíjať v sebe svoj potenciál a každý deň sa stať o niečo lepším človekom.

Moje odporúčania na úspech

Skúšaj nové veci, rozvíjaj sa neustále, študuj životopisy inšpirujúcich osobnosti, čítaj kvalitnú literatúru , počúvaj audioknihy a podcasty. Neboj sa padnúť a zlyhať, vždy vstaň a kráčaj ďalej, nasleduj lepších a inšpiruj sa nimi.

« Späť na zoznam