Patris Jarabicová

« Späť na zoznam


Influencerka, autorka zápisníka Better Mondays
Influencerka, fotografka, cestovateľka

Môj profil

Volám sa Patris Jarabicová, mám 26 rokov, pochádzam z malého mesta Púchov, milujem cestovanie a objavovanie turistických miest. Som "zodpovedná" influencerka, ktorá zdieľa svoju životnú cestu s viac než 49 tisícovým publikom. Ukazujem ako sa dá cestovať inak a nenaháňať sa za turistickými miestami a fotkami na instagram. Snažím sa poznať život v danej krajine, preniknúť medzi miestnych, prekračovať hranice svojho komfortu a dokumentovať dobrodružnú cestu. Milujem oceán, freediving a rada pomáham. Riadim sa totižto myšlienkou, aby sme zanechali za sebou všetko o niečo krajšie ako sme to našli. Preto v každej lokalite venujem svoj čas a energiu prírode, organizujem s partnerom clean upy, pomáham komunitám, zvieratám atď. Toto všetko sa mi už podarilo na Sumatre, v Západnej Papui, vo Vietname, v Thajsku, na Zanzibare, či v Tanzánii.

Úspech podľa mňa je

Pár rokov dozadu ako som začala cestovať, som považovala za úspešných ľudí takých, ktorí sú bohatí, majú bezpečný život, alebo niečo v živote dosiahli.
Aktuálne úspech pre mňa znamená - byť vyrovnaným človekom, ktorý sa nebojí postaviť strachu a dokáže ovládať svoje emócie a myseľ. Úspešný človek je podľa mňa taký, ktorý žije život v prítomnosti, uvedomuje si svoju hodnotu a dokáže nájsť šťastie v akýchkoľvek chvíľach. Nebojí sa riskovať, skúšať nové veci, nebojí sa robiť chyby a naplňuje svoje poslanie, ktoré nie je len finančný prospech pre seba, ale pomáha určitým spôsobom aj ostatným - spoločnosti, alebo našej planéte.

Moja najväčšia motivácia

Čas. Nedá sa vrátiť späť a nikto z nás nevie, koľko času mu ešte ostáva. Náš život netrvá večne. Preto chcem žiť tak, akoby bol každý jeden deň môj posledný a učím sa užívať si prítomný moment.

Moje najväčšie životné poučenie

Neviem vybrať jedno a najväčšie, ale aktuálne by som povedala, že ľudia a aj ja sa neustále vyvíjame. Po rôznych prežitých skúsenostiach sa naše hodnoty i názory menia a to, ako sme žili, čo sme hovorili, aké sme mali ciele v minulosti, čo sme vtedy považovali za absolútnu pravdu sa nemusí stotožňovať s prítomnosťou. A to je v poriadku.

Moje najväčšie životné prekážky

Nevnímam, že by som mala v živote prekážky. Skôr príležitosti ako sa posunúť ďalej, dostať sa na "vyšší level" a prekonať napríklad svoj strach, rôzne limitácie, ktoré som si z detstva odniesla, alebo zdolanie akejkoľvek výzvy.
Často, keď sa predo mnou objavila nejaká výzva, bol čas naučiť sa niečo nové. Prekážky, či výzvy sú v živote super, pretože nás posúvajú vpred, ukazujú nám, že možno niečo robíme zle, usmerňujú naše životné smerovanie, alebo nás niečo učia. Nemali by sme sa hlavne stavať do role obete a klásť si otázky, prečo sa nám to deje, ale postaviť sa tomu a zdolať ich.
Myslím si, že človek môže mať len jednu najväčšiu prekážku v živote a to sám seba. Preto si myslím, že je kľúčová najmä práca na sebe a potom s vyrovnaným mindsetom pôjde všetko ľahšie.

Moja aktuálna výzva

Moja aktuálna výzva je asi nájdenie svojho poslania, ktoré by som chcela žiť každý jeden deň a napĺňať ho. Nejde mi o peniaze, pretože keď je človek šikovný, uplatní sa v akejkoľvek situácií. Avšak nechcem svoj čas venovať len tak nejakej práci, ale rada by som pomáhala planéte a dokázala priniesť veľkú pozitívnu zmenu a následne bola za túto prácu ohodnotená, tak ako si predstavujem.
Taktiež mojou výzvou je neustála práca na sebe, práca so svojou mysľou, emóciami, podvedomými programami atď.

Moje odporúčania na úspech

Pre každého znamená úspech niečo iné a preto je ťažké rozdávať rady... Ale čo by som odporučila svojmu mladšiemu JA, je: aby som pracovala na sebe, poznala samú seba - svoje talenty, hodnoty a mala otvorenú myseľ. Nebála sa skúšať nové veci, zbierať skúsenosti a robiť chyby.

« Späť na zoznam