Karol Cagáň

« Späť na zoznam


Co-founder Yvents, s.r.o., Head of partnership and Sales
Yvents, s.r.o.

Môj profil

Som mladý podnikateľ, ktorý už piaty rok vedie úspešnú ešportovú agentúru. V agentúre zastávam pozíciu hlavného obchodného manažéra a teda začínam a budujem nové business partnerstvá. Aktuálne učím ako doktorand na Univerzite Komenského. Zaoberám sa behaviorálnou psychológiou a strategickým manažmentom. Mojím najväčším odychom je čítanie kvalitnej literatúry.

Úspech podľa mňa je

Úspech je pre každého niečo iné. Pre mňa je najdôležitejšie vedieť, čo chcem a kam smerujú moje rozhodnutia, nakoľko je jedno akú rýchlu mám loď, ak mi nefunguje kompas, neprídem do ciela. Keď už má človek zadefinovanú svoju cestu je jednoduchšie sa na nej držať.

Moja najväčšia motivácia

Mojou najväčšou motiváciou je vidieť ako pomáham ľuďom meniť sa k lepšiemu. Baví ma pozorovať talent v iných a pomáhať ho rozvíjať. Rovnako ma veľmi motivuje snaha ľudí nasmerovať na správnu cestu a ukázať môj pohľad na svet a snažiť sa ho obohatiť. Vidieť ako sa ľuďom okolo mňa darí, ideálne aj mojím pričinením je tá najsilnejšia motivácia, pretože bez ohľadu na to, či mne ako osobe teraz ide karta, je príjemné sledovať úspechy druhých.

Moje najväčšie životné poučenie

Každý vidíme svet inak a tak ako ja ho nikto nevníma. Som veľmi koncepčne zmýšľajúci človek a častokrát sa mi stáva, že rozprávam o konceptoch, idách a cieľoch a zabudnem na základné kroky. Snažím sa preto pochopiť, čo si myslí druhá strana a snažiť sa nahliadnuť na veci cez ich ich okuliare, tomu následne aj prispôsobovať komunikáciu. Nie vždy sa mi to však podarí. Je to prvá vec, čo ide do koša keď som pod časovou tiesňou alebo stresom.

Moje najväčšie životné prekážky

Primárne moje negatívne vlastnosti a povahové črty na ktorých dlhodobo pracujem a snažím sa ich odstrániť, Vždy ma však vedia v najnevhodnejšej chvíli prekvapiť.

Moja aktuálna výzva

Viesť agentúru a rozvíjať slovenský ešport.

Moje odporúčania na úspech

Najdôležitejšie je nikam sa neponáhľať. Pozrieť sa v prvom rade do seba a zistiť, čo je pre mňa, ako osobu, úspech. Dnes vidíme veľmi veľa ľudí, od influencerov, cez časopisy až po televíziu, kde sa nám každý snaží predať jeho obraz úspechu. Problém je, že to nie je náš cieľ. Odporúčam teda nebrať vážne všetky informácie a pohľady, zostať kľudní. Najprv zistiť, čo v živote vlastne chcem a myslím si, že je úplne v poriadku to nevedieť ani v 40-tke. Poznám viacero ľudí, ktorým sa podarilo dosiahnuť veľké úspechy až neskôr v živote. Dôležité je, že to bolo v oblasti, ktorá ich napĺňa a to sa skutočne na výsledkoch odrazí. „If you do not know what port you are sailing to no wind is favourable“ toto je citát od filozofa Luciusa Senecu, ktorý považujem za moju najväčšiu radu v oblasti úspechu.

« Späť na zoznam