Ing. Stanislav Krcho, PhD.

« Späť na zoznam


Majoritný vlastník firmy
KOMPOZITUM, s. r. o.

Môj profil

Majoritný vlastník firmy v oblasti strojárenskej výroby
KOMPOZITUM, s. r. o.

Úspech podľa mňa je

Úspech je vytvorený vtedy, keď mám svoj zámer, potom urobím pre tento zámer všetko čo je v mojich silách, urobím maximum, uvedomím si, že som urobil všetko čo som mohol a s tým som spokojný. To je pre mňa úspech.

Moja najväčšia motivácia

V 89-tom som vycestoval do západného Nemecka, navštívil som tam 5 nemeckých firiem. Videl som ako úžasne to v tých firmách funguje, bol to obrovský rozdiel oproti našim firmám a vtedy som začal snívať o vytvorení takej firmy ako boli tie nemecké. Potom o rok sa u nás zmenila politická situácia a začal som podnikať. Mojou motiváciou boli nemecké výrobné podniky.

Moje najväčšie životné poučenie

Človeka v živote, v podnikaní postrehnú aj pozitívne aj negatívne situácie. Vždy ich treba riešiť či už sú pozitívne, alebo negatívne. Poučenie je také, že vždy treba danú situáciu analyzovať a povedať si to riešenie. Zadefinovať si ako ďalej, nevzdávať sa, hľadať riešenia ako aj z negatívnych udalostí vyťažiť niečo pozitívne.

Moje najväčšie životné prekážky

Obrovskou, ak nie najväčšou prekážkou podnikania na Slovensku je byrokracia štátnych orgánov.

Moja aktuálna výzva

Existuje pomerne jednoduchá výzva v ekonomike, nemenné ekonomické podmienky počas aspoň 5 rokov. A keďže toto v našej ekonomike chýba, mojou výzvou je nemenné ekonomické prostredie minimálne päť rokov.

Moje odporúčania na úspech

Mat vlastný názor.
Nedať sa odradiť ničím.
Pripustiť výhru svojho zámeru nad sklamaním, aj keď niekoľko rokov mám sklamanie a úspech sa nedostavuje, musím mať dôveru že keď príde výhra tak ju pripúšťam.

« Späť na zoznam