Alexander Smolník

« Späť na zoznam


Barber
Barbershop

Môj profil

Som Alexander Smolník (Head of the table), mám 24 rokov a z toho 8 rokov života som venoval barberskej scéne. Tu to ale nekončí.

Úspech podľa mňa je

Dosiahnutie vlastných cieľov, nech už sú akékoľvek. Nie je to len o dosiahnutí vopred stanovených cieľov, ale aj o neustálom raste a vývoji. Úspech je cesta, nie cieľ. Žiť život naplno a robiť to, čo človeka napĺňa, prináša pocit spokojnosti a zmysluplnosti. A nakoniec osobný rast. Neustále sa učiť, rozvíjať svoje zručnosti a posúvať svoje hranice.

Moja najväčšia motivácia

Peniaze a rodina. Túžba po finančnej stabilite a zabezpečení seba a svojej rodiny je prirodzenou motiváciou. Poskytnúť svojim deťom lepšie životné podmienky a vyjadriť vďačnosť svojim blízkym je silným hnacím motorom.

Moje najväčšie životné poučenie

"Dont expect life to be fair". Život je plný prekážok a neúspechov. Dôležité je poučiť sa z nich a nevzdať sa. Schopnosť prekonať ťažkosti a vytrvať aj v náročných časoch je kľúčová pre dosiahnutie úspechu.

Moje najväčšie životné prekážky

Strach z chyby, neúspechu a zlyhania môže brániť v dosahovaní cieľov. Je podľa mňa nutné prekonať tento strach a riskovať ináč človek bude prešľapovať na mieste a nikam sa neposunie. Veriť vo svoje schopnosti a zamerať sa na pozitívne aspekty života sú taktiež body, o ktoré by si sa mal človek snažiť.

Moja aktuálna výzva

Stať sa najlepšou verziou seba samého každým dňom, nájsť si zdroj inšpirácie a zostať motivovaný a stanoviť si ambicióznejšie ciele ktoré ma donútia opäť zbúrať mojú komfortnú zónu.

Moje odporúčania na úspech

"Začni konať a prestaň len rozprávať": Najlepším spôsobom, ako dosiahnuť to čo chceš, je začať konať a premeniť sny na realitu. Zdá sa to ako klišé, ale je to tak. Každý si len prečíta motivačný citát po ktorom ma chvíľu dobrý pocit a na ďalší deň si už na neho nespomenie. Po tom čo sa rozhodneš konať, tak sa určite nevzdávaj. Cesta je trnistá a pokiaľ by to bolo jednoduché, tak by zvládol každý.

« Späť na zoznam